Medvědí česnek

Medvědí česnek je divoce rostoucí vytrvalá bylina se specifickou česnekovou chutí a vůní.  začíná růst brzo na jaře a s oblibou se využívá k nejrůznějším detoxikačním kúrám. Svůj název nese údajně proto, že bývá vyhledáván a konzumován medvědy, kteří se právě probudili ze zimního spánku a potřebují okamžitě dobít energii a pročistit organismus.

Listy, medvědího česneku, obsahují řadu vitaminů a minerálních látek, a také látku zvanou alicin. Ta je přítomna v cibuli a česneku a je zodpovědná za jejich štiplavost. Alicin má vynikající antioxidační, antibakteriální a proti plísňové vlastnosti, dokáže snižovat hladinu cholesterolu v krvi a upravovat vysoký krevní tlak. Používá se při léčbě aterosklerózy, eliminuje riziko trombózy, napomáhá správnému metabolismu tuků a je prospěšný při hubnutí. Divoký česnek se využívá při nachlazení, chřipkách, onemocněních dýchacích cest, virózách, zánětech všeho druhu, mykózách i střevním parazitech. Má příznivý vliv i v případě diabetu a napomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi.

Listy medvědího česneku je ideální konzumovat čerstvé, vařením nebo sušením ztrácejí aroma. Pokud medvědí česnek zmrazíte, o typickou vůni i chuť nepřijdete. Užití v čerstvém stavu je potřebné pro zachování cenných látek, které mají nenahraditelný vliv na lidské zdraví.
výborné je například dobré konzumovat listy nakrájené na chléb s tvarohem či pomazánkou, přidávají se také do hotových jídel - polévka, omáčky, saláty a tak podobně.

Pesto z medvědím česnekem

100 g medvědího česneku, 10 gramů mořské soli a jeden decilitr slunečnicového oleje. Vše rozmixujeme na hladnou pastu a uchováváme v ledničce. Dá se použít do salátů, špaget a podobně... :-)
 
 


Dáváme poštovné zdarma

Vyberte si u nás dobroty alespoň za 1000 Kč a poštovné máte ZDARMA.


Máme rádi ekologii
Planetu se snažíme zahlcovat nejméně, jak to jenom jde. Využíváme pouze opakovaně použitelné obaly, takže ŽÁDNE nové.


Víme, co prodáváme
Potraviny, které v e-shopu nabízíme, sami dobře známe. Vaříme z nich a máme je rádi.


Nabízíme pouze kvalitu
Nesaháme hned tak po něčem. Chceme pro vás jen to nejlepší a dodavatele i výrobky si pečlivě vybíráme.


Máme fajn ceny
Naše práce nás naplňuje, proto chceme být nadále co nejvíc cenově dostupní pro každého z vás.