Mandlovo-švestkové nepečené kuličky

Připravíme si: 

Postup:

Loupané mandle nasekáme nahrubo, též si pokrájíme na menší kousky sušené švestky. Mandličky 5 - 10 minut necháme opražit v troubě na 130°C nebo na pánvi na opravdu malém množství másla. Musí zezlátnout. 
Následně si v hrnci rozehřejeme smetanu. V hrnečku v trošce vody rozmícháme pudink, aby nám nevznikly hrudky. Za stálého míchání vmícháme do vroucí smetany.
Nakrájíme či nalámeme sušenky na menší kousky, ale nesmí být úplně na "prášek". Do chladnoucíhho pudinku přimícháme máslo či rostlinný tuk a agávový sirup. Poté přidáme ještě pokrájené švestky, opražené mandličky a důkladně promícháme. Pokud je výsledná směs málo sladká, můžeme ještě přidat lžici agávovéo sirupu. 
Nakonec do směsi zapracujeme sušenky, dáváme pozor aby se nerozdrtily. Nyní máme hotovo a směs necháme minimálně 3 hodiny uležet v lednici. 
Po uležení tvarujeme kuličky libovolné velikosti, které následně obalujeme v mandlových lupíncích. Hotové kuličky můžeme nechat přes noc odpočinout v lednici, ještě lépe se nám spojí a budou dobře držet tvar.

Tip: Nepečené kuličky můžeme namočit z půlky nebo celé do rozpuštěné čokolády a následně posypat mandlovými plátky. K tomu bude však lepší nechat hotové kuličky přes noc v lednici a až poté namočit v čokoládě a obalit mandlemi.


Dáváme poštovné zdarma

Vyberte si u nás dobroty alespoň za 1000 Kč a poštovné máte ZDARMA.


Máme rádi ekologii
Planetu se snažíme zahlcovat nejméně, jak to jenom jde. Využíváme pouze opakovaně použitelné obaly, takže ŽÁDNE nové.


Víme, co prodáváme
Potraviny, které v e-shopu nabízíme, sami dobře známe. Vaříme z nich a máme je rádi.


Nabízíme pouze kvalitu
Nesaháme hned tak po něčem. Chceme pro vás jen to nejlepší a dodavatele i výrobky si pečlivě vybíráme.


Máme fajn ceny
Naše práce nás naplňuje, proto chceme být nadále co nejvíc cenově dostupní pro každého z vás.