Jáhlové matcha kuličky se strouhaným kokosem

Jáhlové matcha kuličky se strouhaným kokosem

Využití superzdravého matcha čaje je opravdu univerzální - od čaje, přes café latte, po zmrzliny a dorty. Proč ho nezkusit využít i do vánočního cukroví?

Budeme potřebovat:

Postup:

Jáhly nejprve propláchneme v horké vodě a následně dáme uvařit do mandlového mléka. Uvaříme dle návodu. Mandlové mléko by se do jahel mělo zcela vsáknout. Pokud se nám jáhly trošku rozvaří, je to jen dobře. Kuličky budou měkounké. Poté necháme jáhly zcela vychladnout. 

Mezitím sušené švestky zalijeme vroucí vodou tak, aby byly úplně pod vodou. Necháme je asi 5 minut namočené - změknou. Vodu slijeme a švestky položíme na suchý ubrousek, aby se osušily. Osušené švestky dáme do mixéru a umixujeme na hrubší pastu - neměly by v ní být velké kusy ale nemá být ani úplně jemná jako například povidla. Necháme také zcela vychladnout, jako jáhly. 

Po vychladnutí švestek i jahel je dáme do misky, přidáme lžíci kokosového oleje, Matcha čaj, lžičku medu a vypracujeme. Přidáme strouhaný kokos (množství dle konzistence těsta - pokud velmi špatně drží tvar, dáme kokosu více, pokud poměrně dobře drží tvar, nedáváme ho tolik). Směs důkladně vypracujeme. Potom ji přikryjeme potravinovou fólií a necháme v lednici odpočívat asi na hodinku až dvě. Díky tomu nám zatuhne ve směsi kokosový olej a kuličky půjdou lépe vytvarovat. 

Z vychlazené směsi tvarujeme kuličky o průměru asi 2 centimetry, které obalíme v kokosu. Umístíme je do malinkých košíčků. 


Dáváme poštovné zdarma

Vyberte si u nás dobroty alespoň za 1000 Kč a poštovné máte ZDARMA.


Máme rádi ekologii
Planetu se snažíme zahlcovat nejméně, jak to jenom jde. Využíváme pouze opakovaně použitelné obaly, takže ŽÁDNE nové.


Víme, co prodáváme
Potraviny, které v e-shopu nabízíme, sami dobře známe. Vaříme z nich a máme je rádi.


Nabízíme pouze kvalitu
Nesaháme hned tak po něčem. Chceme pro vás jen to nejlepší a dodavatele i výrobky si pečlivě vybíráme.


Máme fajn ceny
Naše práce nás naplňuje, proto chceme být nadále co nejvíc cenově dostupní pro každého z vás.