Country Life Švestky bez pecek BIO 100g

Country Life Švestky bez pecek BIO 100g
Naše cena: 51,60 Kč s DPH
516 Kč / kg
Produkt nyní nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
KódV1COUNTRY-090
PopisParametry

Vláknina v sušených švestkách snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelná konzumace švestek je – vzhledem k obsahu vlákniny – vhodná i jako prevence karcinomu tlustého střeva. Jsou mírně diuretické, pročišťují a detoxikují, mají projímavý účinek. Díky extrémně nízkému obsahu proteinů, tuků a sodíku jsou vhodné při arterioskleróze, vysoké hladině kyseliny močové, dně, degenerativních onemocněních kloubů (revmatu a artróze) a nemocech jater (chronické hepatitidě, cirhóze atd.) Při všech těchto diagnózách se doporučuje ráno sníst několik (6 až 12) sušených švestek.
U sušeného bioovoce dochází k tzv. cukernatění, které se projevuje bílými skvrnkami na ovoci. Tento stav nesnižuje kvalitu výrobku, ale naopak je viditelnou zárukou, že bioovoce nebylo ošetřeno žádným chemickým prostředkem, který by zabraňoval cukernatění.

Návod k přípravě:
Sušené švestky se mohou přes noc namočit do vody. Dají se z nich připravit různá chutná jídla, kompoty a džemy. I ty mají příznivé účinky na střeva a na celou trávicí soustavu.

Složení:
Švestky*
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství


Výživové údaje na 100 g
Energetická hodnota 1 186 kJ / 280 kcal
Tuky: 0,1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 63 g
z toho cukry: 40 g
Bílkoviny: 2,5 g
Sůl: 0,0 g

Parametry a specifikace

Smrkáček