Bio certifikace

Naše firma má platnou certifikaci pro prodej biovýrobků. Jsme certifikovaní u firmy KEZ (Kontrola ekologického zemědělství). 

Certifikát se musí každý rok aktualizovat. Potvrzení platnosti certifikátu předchází přísná kontrola prostředí a skladování biopotravin.

U nás máte jistotu, že výrobky podléhající BIO jsou skutečným pokladem :-)  

     

 

 Biopotraviny, jsou rozpoznatelné podle certifikované značky Bio (viz. níže) spotřebitelům skutečně zaručí, že se v nich nevyskytují škodliviny (pesticidy a nikdy neobsahují žádné geneticky upravované složky). Aby výrobek získal od ministerstva zemědělství logo Bio, musí zemědělci a farmáři splňovat všechna kritéria, která v souvislosti se zavedením jednotného označení biopotravin stanovila v roce 2001 Evropská unie.

 

Biopotraviny jsou takové potraviny, kterou se pěstovány v souladu s přírodou...

 

Co musí splňovat zemědělec, aby mohl dostat certifikaci BIO ???

  • zemědělské plodiny nesmí být hnojeny chemickými látkami. Mohou být přihnojovány přirozenou cestou např. hnojivem od hospodářských zvířat, kompostem nebo zeleným hnojením
  • půda, na které biopotravina vyroste je zbavena jakýchkoliv chemických látek, které se do ní před tím dostávaly právě umělým hnojením. Doba po kterou se půda "čistí" jsou dva roky. Teprve potom může zemědělec obdržet certifikaci BIO (pokud půda projde testy). Této době se také říká doba přechodného zemědělství
  • Biopotraviny nepřipouští jakékoli genetické modifikace
  • při zpracovávání biopotravin se nesmějí užívat chemikálie jakou umělá sladidla, konzervační látky nebo barviva. Pro uchování potravin se volí mnohem přirozenější postupy, sušení, mražení nebo uzení.
  • zvířata navíc musí mít zaručeny příznivé životní podmínky, mají dostatek pohybu na pastvinách a ve výbězích 

                        Logo Eu                                                                 Logo ČR