Bezlepkové čokoládové hrudky s ořechy a konopným semínkem

Bezlepkové čokoládové hrudky s ořechy a konopným semínkem

Výborné a rychlé cukroví. Navíc bezlepkové! Ze samých dobrých, zdravých přísad - hořká čokoláda, konopné  slunečnicové semínko, ořechy, kokosový olej ... Zkuste letos své cukroví obohatit o nový recept. Hrudky jsou nepečené! :-)

Budeme potřebovat:

Postup:

Kešu ořechy, vlašské ořechy, slunečnicová semínka nasekáme nahrubo a nasucho opečeme na pánvi. Společně s nimi opečeme i konopná semínka, která však nijak nekrájíme, jsou drobná sama o sobě. Na vodní lázni rozehřejeme hořkou čokoládu, přidáme k ní špetku soli (stačí opravdu malinko), lžíci kokosového oleje a udržujeme rozehřáté za stálého promíchávání.

Opražená semínka s ořechy (nepražíme dozlatova, jen tak aby vynikla jejich vůně a chuť) přidáme k rozpuštěné čokoládové směsi. Nakonec přidáme drobné kousky kandované pomerančové kůry a nastrouhanou kůru z pečlivě omyté půlky bio citronu. Směs důkladně promícháme. 

Na pečící papír pomocí lžičky klademe hrudky o velikosti cca 3 - 4 cm. Na pečícím papíru necháme zatuhnout a máme hotovo! Hotové hrudky uchováváme spíše na suchém a chladnějším místě, aby se nám nezačala rozpouštět čokoláda a kokosový olej ... :-)


Dáváme poštovné zdarma

Vyberte si u nás dobroty alespoň za 1500 Kč a za poštovné nám zaplatíte jen tím, že jste.


Máme rádi ekologii
Planetu se snažíme zahlcovat nejméně, jak to jenom jde. Využíváme pouze opakovaně použitelné obaly, takže už žádné nové nemusíme nakupovat.


Víme, co prodáváme
Potraviny, které v e-shopu nabízíme, sami dobře známe. Vaříme z nich a máme je rádi.


Nabízíme pouze kvalitu
Nesaháme hned tak po něčem. Chceme pro vás jen to nejlepší a dodavatele i výrobky si pečlivě vybíráme.


Máme fajn ceny
Naše práce nás naplňuje, proto chceme být nadále co nejvíc cenově dostupní pro každého z vás.